” Zabić drozda ” – jakie są trzy podobieństwa między procesem Toma Robinsona a procesem w Scottsboro?

Podobieństwa są następujące:

Przywódcy mafii grozili, że porwą dziewięciu chłopców w Scottsboro, w stanie Alabama, i zabiorą ich, jeśli szeryf odmówi „wpuszczenia ich na tych chłopców”. W powieści Harper Lee, Banda Old Sarum grozi Atticusowi w więzieniu, ponieważ chcą, aby Tom Robinson został im wydany.
Oba procesy w sądach niższej instancji to parodie sprawiedliwości. Oskarżenia Ruby Bates i Victorii Price o zgwałcenie przez czarnych chłopców, którzy jechali z nimi pociągiem, były fałszywe. Kobiety wysuwały te zarzuty z obawy przed oskarżeniem ich o aktywność seksualną z białymi mężczyznami, którzy zostali wyrzuceni z pociągu przez młodych czarnych mężczyzn. Podobnie fikcyjny proces niewinnego Toma Robinsona jest parodią, ponieważ Mayella Ewell składa fałszywe zeznania przeciwko Tomowi.
Sędzia Taylor z Maycomb pragnie bezstronnego procesu, który zapewni oskarżonemu ochronę sądu. Kiedy na przykład Link Deas staje na sali sądowej i wygłasza oświadczenie o dobrym charakterze Toma Robinsona, sędzia każe go usunąć, aby nie doszło do unieważnienia procesu. Podobnie sędzia Horton z północnej Alabamy, w trosce o sprawiedliwość, posunął się do uchylenia wyroku w sprawie jednego z czarnych chłopców, Haywooda Pattersona, ponieważ nie wierzył, że Patterson popełnił jakiekolwiek przestępstwo. Ponadto podczas wyboru ławy przysięgłych jeden z jej członków, Fred Morgan, naczelnik poczty, stał, wymachiwał rękami i narzekał: „My, przysięgli w hrabstwie Morgan, nie jesteśmy przyzwyczajeni do przyjmowania zarzutów od obrońcy oskarżonego i nie podoba nam się to”.
Sędzia Horton był zaskoczony tym wybuchem. Zerknął przez okulary i powiedział z surowością w głosie: „Nie ma w tym nic niestosownego. Proszę ponownie zająć swoje miejsce”.

W innym przypadku, podczas przesłuchania Victorii Price na rozprawie, oskarżyła ona Pattersona o gwałt na niej. Adwokat Bailey wyciągnął ze swojej teczki bieliznę i zapytał panią Price, czy jest jej. Następnie, obrońca Leibowitz zgłosił sprzeciw, ponieważ po raz pierwszy w ciągu dwóch lat procesu pokazano tę bieliznę. Następnie Prokurator Generalny rzucił ją na kolana ławnika, a sala sądowa wybuchła śmiechem. Podobnie jak sędzia Taylor, sędzia Horton szybko zagroził, że w celu utrzymania porządku będzie musiał opróżnić salę rozpraw.

Kiedy sala sądowa wybuchła śmiechem, Horton uderzył młotkiem, aby zapanowała cisza. „Sąd ma prawo opróżnić salę rozpraw” – oznajmił sędzia stanowczo – „i jeśli będzie to konieczne dla utrzymania porządku, Sąd nie zawaha się tego uczynić”.

Limestone Democrat z Athens w północnej Alabamie chwalił „niezwykle spokojną naturę” Hortona, jego wielkie zdolności prawne i uczciwość. Cechy te nie różnią się od cech sędziego Taylora z Maycomb w południowej Alabamie.