„Zabić drozda ” – jaka jest różnica między praktykowaniem wiary przez Kościół Pierwszego Kupna i Stowarzyszenie Pań Misjonarek?

 

Członkowie Kościoła Pierwszego Zakupu praktykują swoją wiarę, zbierając pieniądze na pomoc ludziom w potrzebie w swojej społeczności, takim jak żona i dzieci Toma Robinsona. Natomiast kobiety z Koła Misyjnego Pań praktykują swoją wiarę, wysyłając pieniądze na pomoc Afrykańczykom.

 

Kiedy Calpurnia zabiera Jema i Skauta do Kościoła Pierwszego Zakupu, wielebny Sykes bierze ofiarę, po czym liczy ją i mówi, że to za mało. Stwierdza, że potrzebuje dziesięć dolarów dla Robinsonów, po czym mówi:

  • Alec, zamknij drzwi. Nikt stąd nie wyjdzie, dopóki nie dostaniemy dziesięciu dolarów.

 Mimo że parafianie są bardzo biedni, mozolnie zbierają dodatkowe pieniądze, aż do momentu, gdy uda się zebrać całe dziesięć dolarów. Po kościele Calpurnia wyjaśnia, że mimo iż Tomek jest w więzieniu i wraz z żoną Helen mają na utrzymaniu dzieci, biali ludzie odmawiają zatrudniania Helen z powodu oskarżenia, że Tom zgwałcił białą kobietę.

Niezależnie od tego, czy kobiety, które nie chcą zatrudnić Helen, należą do Koła Misyjnego Pań, czy też nie, stowarzyszenie to z pewnością nie robi nic, by pomóc miejscowej czarnej społeczności. Zamiast tego koncentruje się na zbieraniu pieniędzy, które mają być wysłane do Afryki. Zamiast pomagać potrzebującym w swoim mieście, gdzie tubylcy żyją w biedzie, panie narzekają, że ich czarnoskórzy służący są zbyt aroganccy. Kierują swoją wiarę i pieniądze do tych, którzy są daleko, ponieważ dzięki temu mogą wykorzystywać miejscową  czarną ludność, zatrudniając ją za niskie pensje, a następnie mówiąc, jak wspaniałomyślne są, dając im pracę.

 

Członkowie Pierwszego Zakupu udzielają pomocy charytatywnej tym, o których wiedzą, że naprawdę jej potrzebują. Członkinie Koła misyjnego Pań są hipokrytkami, ponieważ dla własnej wygody ignorują potrzeby wokół siebie i wysyłają swoje pieniądze za granicę.