Wyjaśnij wykorzystanie aluzji i spostrzeżeń w książce ” Zabić drozda „

„Mimo że Maycomb było ignorowane podczas wojny między stanami, rządy Rekonstrukcji i ruina gospodarcza zmusiły miasto do rozwoju.”

Aluzja to krótkie odniesienie do czegoś lub kogoś w historii lub literaturze. Odniesienie to ma na celu wniesienie dodatkowego zrozumienia do omawianej historii; zazwyczaj jednak nie ma ono bezpośredniego, konkretnego związku. Porównując dwa pozornie niepowiązane doświadczenia, pozwala czytelnikowi na głębsze zrozumienie i intelektualną reakcję.

Powyższy przykład z powieści Harper Lee Zabić drozda odnosi się do miejsca Maycomb w społeczno-ekonomicznej historii Alabamy. „Mimo że Maycomb było ignorowane podczas wojny między stanami” sugeruje, że miasteczko uniknęło bezpośrednich działań wojennych podczas wojny secesyjnej; prawdopodobnie nie było żadnych pobliskich bitew, a miasteczko uniknęło pochodni, która dosięgła wiele innych południowych miasteczek (zwłaszcza tych, które znalazły się na drodze unijnego generała Williama T. Shermana, który kazał spalić wiele miasteczek). Druga połowa wypowiedzi – „… Reguły Rekonstrukcji i ruina gospodarcza zmusiły miasto do rozwoju” – sugeruje, że miasto ucierpiało po wojnie w okresie Rekonstrukcji, w którym południowe stany były na okresie próbnym (i ogólnie surowo traktowane) przez rząd Stanów Zjednoczonych, który walczył i domagał się ich powrotu do Unii. W latach po wojnie Maycomb prawdopodobnie cierpiało z powodu skrajnej biedy. W wyniku tych złych czasów Maycomb musiało albo przetrwać i rozwijać się, albo umrzeć.

Nawiązanie do Maycomb i jego miejsca w historii wojny secesyjnej pomaga nie tylko wyjaśnić pewne tło miasteczka, ale także sugeruje, że myślenie z czasów wojny secesyjnej (na przykład o niewolnictwie i stosunkach rasowych) jest wciąż żywe i aktualne.