W pierwszym rozdziale książki ” Zabić drozda”, pisarz opisuje ogród, w którym „obficie rosła trawa Johnsona i tytoń królika”. Od kogo pochodzi nazwa trawy Johnsona i jakie są główne cechy charakterystyczne tytoniu dla królików?

W pierwszym rozdziale książki Zabić drozda Harper Lee wspomina o ogrodzie, w którym rośnie trawa jałowcowa i tytoń króliczy. Oto kilka dodatkowych informacji o tych dwóch roślinach.

Trawa Johnsona pochodzi z Afryki i Azji, ale można ją znaleźć na wszystkich kontynentach z wyjątkiem Antarktydy. Najlepiej rośnie na otwartych polach i w podobnych miejscach. Jej nazwa pochodzi od nazwiska pułkownika Williama Johnsona, właściciela plantacji w Alabamie. Johnson zasadził swoją imienniczkę na polach uprawnych w połowie XIX wieku. Jest uważany za chwast ze względu na negatywny wpływ na zwierzęta roślinożerne oraz niekontrolowany wzrost, który powoduje niszczenie upraw.

Tytoń króliczy pochodzi z Ameryki Północnej i podobnie jak trawa Johnson występuje w Alabamie. Po rozdrobnieniu wydziela aromat przypominający klon. W przeszłości był stosowany przez rdzennych mieszkańców Alabamy w celu łagodzenia problemów ze snem i nerwowości. Obecnie jest powszechnie stosowany przez zielarzy do leczenia umiarkowanego bólu. Stosuje się go również jako środek uspokajający w leczeniu nerwowości i niepokoju.