W książce ” Zabić drozda ” Scout popełnia trzy błędy podczas pierwszego dnia w szkole. Co to za błędy? Dlaczego tak bardzo rozgniewały pannę Caroline?

W rozdziale 2 książki Zabić drozda, mimo że Scout z niecierpliwością czeka na rozpoczęcie nauki w szkole, jej pierwszy dzień jest trudny. Jej pierwszym błędem jest poinformowanie nauczycielki, panny Caroline Fisher, że umie już czytać. Panna Caroline mówi Skaut, że nie powinna czytać w domu z ojcem, ponieważ „przeszkadzałoby mi to w czytaniu”. Najwyraźniej panna Caroline chce być jedynym źródłem edukacji szkolnej w życiu swoich uczniów.

Drugi błąd popełnia po przerwie, gdy Scout nudzi się podczas lekcji z kartami pamięci. Scout zaczyna pisać list do Dilla, ale panna Karolina przyłapuje ją na tym i mówi, że Atticus nie powinien uczyć jej pisania. Szczególnie rażące jest to, że Scout pisze kursywą, czego nie uczy się aż do trzeciej klasy.

Ostatni błąd Scout popełnia, gdy informuje pannę Caroline, że Cunninghamowie nie przyjmują niczego, czego nie mogą spłacić. Dzieje się to po tym, jak nauczycielka oferuje Walterowi Cunninghamowi pieniądze na lunch. Scout próbuje wyjaśnić tę politykę Cunninghamów i mówi, że panna Caroline wprawia Waltera w zakłopotanie, oferując mu pieniądze. Scout próbuje tylko wyjaśnić sprawę, ale panna Karolina najwyraźniej nie docenia jej wkładu. W swojej frustracji panna Karolina uderza Scout linijką w rękę i każe jej stać w milczeniu w kącie klasy.

Te incydenty pokazują, że Scout jest zdolną i spostrzegawczą dziewczynką, ale nadal nie wie, jak najlepiej komunikować się z dorosłymi. Pokazują również, że pannie Cunningham zależy na utrzymaniu autorytetu jako nauczycielce swoich uczniów, ale nie wie, jak najlepiej to zrobić i nie rozumie dynamiki społecznej, jaka panuje w Maycomb.