W jaki sposób w „Zabić drozda” przedstawieni są różni ojcowie – w porównaniu do siebie?

To, czego dowiadujemy się od pana Cunninghama, widać przede wszystkim w rozdziale 15, kiedy nakłania mężczyzn, by zostawili Atticusa i Toma w spokoju. Pokazuje, że potrafi postawić się w sytuacji Atticusa. On też nie chciałby, aby jego dzieci znalazły się w pobliżu tego rodzaju przemocy. Wiemy, że jest pracowity i nie weźmie od nikogo niczego, czego nie będzie mógł spłacić. To samo o rodzinie zostało powiedziane w rozdziale 2.

Pana Ewella najlepiej można opisać w jego zeznaniach w rozdziale 17. Oczywiście wiele o tym, jak nisko by się zniżył (próbując zabić dzieci), można się dowiedzieć z rozdziału 29.

O ojczymie Dilla nie mówi się zbyt wiele, poza tym, że wolałby, aby Dill bawił się na dworze, aby on i matka Dilla mogli pobyć razem. Zostało to powiedziane w rozdziale 14.

O panu Radleyu mówi się tylko w pierwszym rozdziale, w którym wyjaśnia się jego powody, dla których odstawił syna na zawsze. Również fakt, że po jego śmierci syn „przejął” tę samą rolę, pokazał, że chciał, aby wszystko trwało także po jego śmierci.