W jaki sposób Snowball uczy inne zwierzęta czytać w ” Folwarku zwierzęcym „?

Po buncie, świnie ujawniają innym zwierzętom, że przygotowywały się do tego dnia, ucząc się czytać. Zrobiły to, studiując książkę dla dzieci, która została wyrzucona do kosza.

Snowball, który najlepiej czyta i pisze, bo jest najinteligentniejszą świnią, organizuje zajęcia, aby nauczyć inne zwierzęta czytać. Choć Snowball organizuje wiele inicjatyw, które nie odnoszą sukcesu, zajęcia z czytania okazują się wielkim sukcesem. Jesienią, jak się dowiadujemy, wszystkie zwierzęta w jakimś stopniu umieją czytać.

Istnieją jednak różne poziomy umiejętności czytania, zależne od inteligencji danej rasy zwierząt. Najlepiej czytają świnie. Muriel, koza, i Benjamin, osioł, uczą się czytać dość dobrze, podobnie jak psy, ale psy nie są zainteresowane czytaniem niczego poza siedmioma przykazaniami.

Koniczynka uczy się całego alfabetu, ale Boxer potrafi nauczyć się tylko kilku liter. Inne zwierzęta nie potrafią czytać poza literą A. Dlatego ironią losu jest stwierdzenie, że wszystkie zwierzęta w pewnym stopniu umieją czytać i pisać, ponieważ większość z nich jest funkcjonalnymi analfabetami w wysokim stopniu. Snowball, aby obejść problemy z czytaniem i pisaniem, musi sprowadzić siedem przykazań do prostszej formuły.

Ta różnica w umiejętnościach czytania zapowiada los mniej inteligentnych zwierząt.