W jaki sposób mieszkańcy Maycomb postrzegają Atticusa w powieści ” Zabić drozda „? Jak można napisać wypracowanie na temat cytatu: „Atticus jest przykładem przestrzegania dobrych obyczajów”?

Mieszkańcy Maycomb postrzegają Atticusa jako inteligentnego, prawego moralnie człowieka, który zachowuje się jak chrześcijanin i nie ulega wpływom opinii publicznej. Członkowie społeczności i sąsiedzi Atticusa ufają mu, dlatego jest on nieustannie wybierany do stanowej legislatury. Choć decyzja Atticusa, by bronić Toma Robinsona, bulwersuje większość członków społeczności, ma on także swoich zwolenników, takich jak panna Maudie. Maudie rozumie, że Atticus nie jest hipokrytą jak inni mieszkańcy Maycomb i że postępuje właściwie nawet wtedy, gdy jest to niepopularne.

Mimo honorowego charakteru i uczciwości Atticusa, uprzedzeni obywatele uważają, że nie ma on racji, broniąc Toma Robinsona. Nazywają go „miłośnikiem czarnuchów” i uważają, że zakłóca on spokój całej społeczności.

Choć wielu ludzi nie zgadza się z decyzją Atticusa, by bronić Toma Robinsona, szanują go jako człowieka prawego moralnie i rozumieją, że będzie bronił tego, co uważa za słuszne.