W jaki sposób Boo Radley i Dill są podobni do siebie w rozdziale 14 książki ” Zabić drozda „?

Boo Radley i Dill są do siebie podobni w rozdziale 14. pod tym względem, że obaj cierpią z powodu krzywdzących ojców i biernych matek. Kiedy Dill po raz pierwszy wyjawia Jemowi i Scout, że uciekł z domu i czekał pod łóżkiem Scout, aż znajdzie odpowiedni moment, by dać im znać, że tam jest. Mówi im, że powodem jego ucieczki było to, że ojciec go bił. Innymi słowy, mówi im, że jego ojciec, czy też ojczym, jest agresywny. Boo Radley również cierpi z powodu złego ojca i słabej matki, która nie może się za nim wstawić. Calpurnia mówi nawet, gdy widzi ojca Boo idącego ulicą, że jest on „najwredniejszym człowiekiem”, jakiego znała.

Dill przyznaje się później, że zmyślił historię o tym, że ojczym go uderzył. Jednak w domu nadal cierpi z powodu całkowitego braku uwagi ze strony matki i ojczyma. Mówi, że po prostu nie potrzebują go w domu i są wobec niego bardzo krytyczni, zastanawiając się, dlaczego woli siedzieć w domu i czytać książki, zamiast grać w piłkę na dworze jak inni chłopcy. Mówią:

” Nie jesteś chłopcem. Chłopcy wychodzą na dwór i grają w baseball z innymi chłopcami, a nie siedzą w domu i martwią się o swoich rodziców „.

Scout mówi Dillowi, że to nie jest powód, by uciekać, ale Dill czuje, że rodzice po prostu się nim nie interesują i czuje się samotny. Czuje się bardziej jak w rodzinie, gdy odwiedza ciocię Rachel i spędza czas z Jemem i Scout.

Zarówno Scout, jak i Dill zastanawiają się, dlaczego Boo nigdy nie uciekł z domu z powodu trudnej sytuacji, w jakiej znalazł się z powodu znęcającego się nad nim ojca. Zdają sobie sprawę, że w przeciwieństwie do Dilla, Boo nie ma dokąd pójść i nie ma ludzi, którzy by go przyjęli.