Jakie są cztery dominujące cechy Atticusa Fincha w książce ” Zabić drozda „? Jak te cechy wpływają na ludzi wokół niego?

Atticus Finch w książce Harper Lee ” Zabić drozda ” to silna postać, której dominującymi cechami są odwaga, praktyczność, współczucie i uczciwość.

Atticus za wszelką cenę dąży do sprawiedliwości. To dlatego tak ciężko pracuje nad sprawą Toma Robinsona, podczas gdy większość innych prawników nie zadałaby sobie nawet odrobiny trudu. Atticus głęboko wierzy, że Tom nie jest winny, i stara się zapewnić mu jak najlepszą obronę. Atticus jest też odważny i stawia czoła linczującemu go tłumowi, aby chronić Toma.

Atticus jest człowiekiem praktycznym. Kiedy Scout przychodzi do niego z problemem dotyczącym jej nauczycielki, która jest zdenerwowana, ponieważ pierwszoklasistka Scout umie już czytać, Atticus zawiera z córką umowę. Będą kontynuować zwyczajową wieczorną lekturę pod warunkiem, że Scout nie powie o tym swojej nauczycielce. Atticus doskonale wie, jak poradzić sobie z problemami córki w sposób, który ona zrozumie i z którym będzie współpracować.

Ponadto Atticus jest pełen współczucia. Kiedy Tom Robinson zostaje zabity, Atticus przychodzi do Calpurnii, aby pomóc mu przekazać nowinę żonie Toma w najbardziej uprzejmy i troskliwy sposób. Atticus nie waha się też świadczyć swoich usług ludziom, którzy ich potrzebują, niezależnie od tego, czy są w stanie za nie zapłacić.

Wreszcie Atticus Finch jest uczciwy i uczy tego również swoje dzieci. Kiedy Bob Ewell zostaje zadźgany na śmierć, Atticus uważa, że Jem zrobił to przypadkowo w czasie szamotaniny. Nie chce zatuszować sprawy. Kiedy pan Tate przekonuje Atticusa, że Boo Radley rzeczywiście zabił Ewella, Atticus zgadza się nic nie mówić, ponieważ jego współczucie dla Boo przeważa nad innymi obawami.