Jaką współczesną sławę można by porównać do Achillesa z ” Iliady „?

W jednej z poprzednich odpowiedzi wspomniano, że Achilles to postać o wielkiej sile fizycznej i ktoś, kto wytrwale przechodzi przez każdą trudną sytuację, w jakiej się znalazł. Są to cechy heroiczne Achillesa. Ponadto poczucie honoru i doskonałości Achillesa jest ważną częścią jego charakteru. Chce on po prostu być najlepszym, jakim może być. Ten rodzaj skupienia sprawia, że Achilles jest osobą o silnym charakterze. Jest też dość gwałtownym i brutalnym wojownikiem.

Biorąc pod uwagę powyższe cechy, uważam, że Dwayne „The Rock” Johnson jest dobrym kandydatem na współczesną gwiazdę, którą można porównać do Achillesa. Chciałbym wyjaśnić, że wiele podobieństw do Johnsona wynika z postaci, w które wcielał się w swojej karierze filmowej i zapaśniczej. Trudno oddzielić go od tych postaci. Tak właśnie jest postrzegany. Jest duży i muskularny. Ma w sobie mistykę wojownika i w wielu filmach jest brutalny. Ponadto w filmach, w których gra postać wojownika o bardzo męskim charakterze, zazwyczaj pojawia się scena, w której Johnson intensywnie wpatruje się w swojego przeciwnika. Poza jego postaciami, ludzie, którzy z nim pracują, opisują go jako osobę intensywną i skupioną.

Kiedy pracujesz w jego otoczeniu, widzisz i czujesz tę intensywność w powietrzu.

Johnson po prostu chce być najlepszy, jaki może być. Z całego serca angażuje się w każde zadanie, które przed nim stoi. Prawdopodobnie właśnie dlatego udaje mu się grać tak różne role. Jest nie tylko gwiazdą kina akcji, ale zagrał również w kilku udanych komediach i filmach dla dzieci.