” Hamlet ” – jaki jest ton i w jaki sposób jest on przekazywany w Akcie 1, Scenie 1. Izolacja, fakt, że nie ma na kogo liczyć i że jest odepchnięty od ludzi, których kocha, ma znaczący wpływ, ale jeśli rozwiniesz tę kwestię lub dodasz swoje dwa punkty widzenia, będzie to mile widziane.

Scena otwierająca ” Hamleta ” wpisuje sztukę w gatunek tragedii o zemście, jest pełna niepewności, lęku i niepokoju. Jest północ. Jest zimno i ciemno. Obecność dwóch wartowników sugeruje możliwość powstania napięcia lub konfliktu; wartownicy nie są potrzebni w spokojnym otoczeniu, a jedynie w takim, w którym na pierwszy plan wysuwają się obawy o wojnę lub zbrodnię. Ponieważ na wieży stoi tylko jeden wartownik naraz – jedynym punktem, w którym dwóch mogłoby się spotkać, jest zmiana warty – mamy poczucie izolacji w ciemności, w wieży oddalonej od życia społecznego zamku poniżej.

Pojawiają się Marcellus i Horatio, którzy wprowadzają dyskusję na temat zjawy, dodając element nadprzyrodzonej grozy, która nasila się, gdy pojawia się Duch. Kolejny motyw izolacji wyraża Duch, który pojawia się w ciszy i odchodzi, nie odzywając się do nikogo. Duch jest również odizolowany. Końcowa rozmowa, która wyjaśnia kulisy sporu między królem Hamletem a Fortynbrasem, potęguje poczucie napięcia i potencjalnej przemocy. Wprowadzenie przez Horacego tematu Juliusza Cezara i złych wróżb jeszcze bardziej potęguje napięcie i poczucie, że wkrótce wydarzy się coś strasznego.