Dlaczego Maycomb jest siedzibą hrabstwa w książce Zabić drozda?

Maycomb jest siedzibą hrabstwa, ponieważ stary karczmarz o nazwisku Sinkfield przekupił i upił dwóch geodetów, którzy byli odpowiedzialni za wytyczenie linii hrabstwa i wybranie miasta, które zostanie siedzibą hrabstwa.

Maycomb nie powinno być siedzibą hrabstwa, ponieważ jest położone na uboczu. Nie ma dobrego dostępu do rzeki, tak jak Finch’s Landing. Dostęp do rzeki jest ważny dla handlu i podróży.

Niestety Sinkfield postanowił wybudować swoją tawernę „niezręcznie w głębi lądu”. Z tego powodu geodeci zamierzali umieścić siedzibę hrabstwa w miasteczku Winston Swamp. Sinkfield dowiedział się o tym i samolubnie „pomógł” geodetom dostosować mapy i linie hrabstwa tak, aby Maycomb było najbardziej prawdopodobnym kandydatem na siedzibę hrabstwa.

Było to samolubne, ponieważ jego gospoda i tawerna znajdowały się tam, gdzie miał być szef lokalnego rządu. To oznaczało więcej interesów dla Sinkfielda.

… odciąć trochę tu, dodać trochę tam i dostosować środek hrabstwa do swoich wymagań. Następnego dnia wysłał ich z mapami i pięcioma kwartami błyszczącego…