Czym są w ” Hobbicie ” segmenty „wezwanie do przygody” i „spotkanie z mentorem” w Podróży Bohatera?

W ” Podróży bohatera „, bohater jest zwykłym człowiekiem, który wyrusza w podróż, by stać się bohaterem. W ” Hobbicie „, Bilbo jest szczęśliwym i nieco nieszczęśliwym hobbitem, który wyrusza na poszukiwanie przygód, ponieważ jego przyjaciel Gandalf potrzebuje pomocy.

Podróż bohatera zawsze zaczyna się od wezwania do przygody. Bohater może to wezwanie odrzucić lub przyjąć. Najczęściej jednak bohater (który nie jest jeszcze bohaterem), odrzuca wezwanie. Bilbo odrzuca prośbę Gandalfa, a Gandalf zostawia na drzwiach Biblo kartkę dla krasnoludów. Bilbo jest o wiele bardziej zainteresowany jedzeniem i piciem niż przygodami, ale Gandalf nie pozwala mu odrzucić wezwania do przygody.

Gandalf jest mentorem Bilba z kilku powodów. Przede wszystkim to on przedstawia Bilbo wezwanie do przygody i nie pozwala mu go odrzucić. On też rozpoczyna jego wędrówkę, a w czasie jej trwania udziela mu po mocy. Aby bohater mógł się rozwijać, musi oddzielić się od swojego mentora, a następnie połączyć się z nim. Gandalf opuszcza Bilba, ale później powraca.