Czy można znaleźć jakieś dowody na to, że Jem zaczyna rozumieć więcej niż Scout na temat Boo Radleya w książce ” Zabić drozda „?

W rozdziale szóstym widzimy, że Jem zaczyna rozumieć więcej niż Scout. Jem jest cztery lata starszy od Scout, więc jest od niej dojrzalszy. W rozdziale szóstym, kiedy Jem wraca po spodnie, które musiał zostawić na płocie, znajduje je złożone na płocie, „jakby czekały na niego”. Jem zaczyna dostrzegać, że być może Boo wie o Jemie więcej, niż mu się wydawało.

W rozdziale siódmym widzimy, że Jem naprawdę rozumie więcej niż Scout. W tym rozdziale dzieci zaczynają znajdować drobiazgi ukryte w sęku drzewa. Jem zaczyna myśleć, że Boo zostawia prezenty dla niego i Scout. Jest to pierwszy raz, kiedy Boo próbuje w jakikolwiek sposób porozumieć się z dziećmi. Kiedy Jem widzi, jak Nathan Radley cementuje dziurę w drzewie, wie, że to koniec kontaktu z Boo. Stoi na ganku, a po jego twarzy spływają łzy. Płacze po niewinnej więzi, jaką miał z Boo, i myśli, że to już koniec.

W  „Zabić drozda ” przewija się wiele wątków. Jem bardzo dorasta w tej książce. Widzimy, że Jem zaczyna dostrzegać ludzką stronę Boo. W przeciwieństwie do Scout, która jest jeszcze młoda i uwielbia bajki, Jem dorasta i lepiej rozumie uczucia innych ludzi. Zakrycie dziury po sęku to pierwszy moment, w którym Jem okazuje prawdziwe emocje. Od tego momentu widzimy, jak wiele rozumie on na temat Boo.