Co sprawia, że Scout postanawia rzucić szkołę i uciec z domu w książce ” Zabić drozda „?

W książce Harper Lee Zabić drozda Scout chce rzucić szkołę i uciec, ponieważ nie dogaduje się dobrze ze swoim nauczycielem.

W trzecim rozdziale Scout ma złe doświadczenia w szkole. Jej nauczycielka, panna Caroline, gani ją za to, że umie dobrze czytać i każe jej przestać czytać z Atticusem, co jest jedną z jej ulubionych rozrywek.

Jeszcze tego samego dnia panna Karolina próbuje pożyczyć Walterowi Cunninghamowi pieniądze na lunch, mówiąc, że może je zwrócić następnego dnia. Scout próbuje wyjaśnić pannie Caroline, że Walter nie chce przyjąć pieniędzy, ponieważ nie będzie w stanie ich spłacić z powodu ubóstwa swojej rodziny. Panna Karolina po raz kolejny niesprawiedliwie karze Scout – tym razem w formie uderzenia linijką w rękę.

Wydarzenia tego dnia odciskają na Scout emocjonalne piętno. Jest głęboko zasmucona myślą, że nie będzie mogła kontynuować czytania z Atticusem. Ponadto czuje, że panna Caroline jej nie lubi, a ona sama też za nią nie przepada. Te czynniki oraz niewłaściwe traktowanie Scout przez pannę Caroline sprawiają, że chce ona przestać chodzić do szkoły i uciec.